Charakterystyka Ragdolla:

 

Ragdolle są spokojne, delikatne o zrównoważonym temperamencie i bardzo przyjazne.  Szukają kontaktu z człowiekiem i chętnie pozwalają się nosić na rękach, gdzie całkowicie się odprężają. Dzieję się tak na skutek tzw. wiotczenia mięśni. Ragdoll podnisiony do góry rozluźnia mięśnie i bezwładnie zwisa. Stąd pochodzi nazwa tej rasy-Ragdoll czyli szmaciana lalka.

Koty te bardzo szybko przywiązują się do swojego opiekuna i innych domowników. Bardzo lubią też witać gości.

Są to koty bardzo inteligentne i bardzo łatwo je nauczyć nowych rzeczy. Ragdolle nie są agresywne i żyją w zgodzie z innymi zwierzętami.

 

Pielęgnacja:

Futro ragdolla jest średniej długości. Mimo tego nie wymaga ono specjalnych zabiegów i jest niezwykle łatwe w pielęgnacji. W odróżnieniu od innych ras półdługowłosych ragdolla wystarczy wyczesywać raz na kilka dni. W okresie wymiany okrywy włosowej - tak zwanego linienia - należy robić to częściej. W dotyku futerko ragdolla jest bardzo miękkie i delikatne.

 

Nasza hodowla jest zarejestrowana w ŚKMKR  ,  będącym członkiem Felis Polonia: Polska Federacja Felinologiczna , należącej do Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Fédération Internationale Féline

 

Sprzedajemy kociaki tylko z rodowodem. Kot nie posiadający rodowodu nie daje "gwarancji" ragdollowego charakteru.

Drapaki.pl - sklep internetowy z drapakami

Skontaktuj się z nami

milena.corazoncaliente@gmail.com

tel. +48 790 33 69 39 

ul. Główna 24/9

41-503 Chorzów